kredycik.net

Blog finansowy

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

środa, lipiec 12 2017

Czy opłaca się zaciągać kredyt?

Kredyty mają to do siebie, że trzeba zapłacić najpierw odsetki a potem dopiero sam kredyt a jak wiadomo zdarza się tak, że oprocentowanie takiego kredytu gotówkowego jest dosyć wysokie i nie każdego stać na to by go sobie wziąć. Jednakże w wielu sytuacjach to właśnie kredyty mogą sprawić, że uda się zrealizować marzenia czy zakupić niezbędne sprzęty. buck-2205580_640.jpg

Kontynuuj czytanie...

piątek, listopad 28 2014

Jakie koszta związane są z kredytem

Wiele osób decydując się na wzięcie kredytu tak naprawdę nie wie na jakich dzieje się to warunkach. Ludzie nie wiedzą, że otrzymanie kredytu wiąże się z dodatkowymi kosztami i mowa tutaj nie tylko o samym oprocentowaniu kredytu, ale o kosztach dodatkowych. Na kredyt decydujemy się w wielu różnych sytuacjach. Bardzo często kredyt bierze się na kupno mieszkania, czy też samochodu. Bardzo dużo osób decyduje się na wzięcie kredytu, aby móc wyjechać na wymarzone przez siebie wakacje razem z bliskimi. Dla wielu spełnienie marzeń z miesięcznej pensji jest wręcz nie możliwe i jedynie kredyt pozwala na spełnienie tych marzeń. Niestety coraz więcej osób tylko w taki sposób może sobie pozwolić na luksus. Na www.Kredytomiania.EU znajdziecie najlepsze oferty kredytów, polecam.

Czy warto wziąć kredyt.

Decydując się na kredyt nie powinniśmy podejmować zbyt pochopnej decyzji. Warto jest sprawdzić co najmniej kilka ofert różnych banków, wypisać sobie jakie są zalety i wady takiego kredytu i wybrać ten, który będzie dla nas najbardziej korzystny. Trzeba dokładnie sprawdzić jakie koszta związane są z konkretną ofertą danego banku, który oferuje nam kredyt. Podczas podpisywania umowy kredytu bank nalicza nam prowizję, którą dolicza do wielkości kredytu jaki weźmiemy. Wiele banków za samo rozpatrzenie kredytu nalicza odsetki i trzeba o tym wiedzieć, aby się ni zdziwić, że kwota kredytu składa się nie tylko z sumy jaką wzięliśmy i odsetek, ale też z naliczonej prowizji, która stanowi koszta dodatkowe. Jeżeli do naszej umowy trzeba sporządzić aneks wiele banków za taką czynność także doliczy nam prowizje, która podniesie nasze zobowiązanie wobec banku. Zdarzają się sytuacje, kiedy musimy zdobyć zaświadczenie, że posiadamy jakiś kredyt. Za takie usługi banki również naliczają sobie opłaty i dodają je do wielkości kredytu. Są banki, które takiej opłaty nie naliczają i dobrze wiedzieć o tym przed podjęciem decyzji o kredycie. Wyceniając nasze nieruchomości przez banki także naliczana jest prowizja, która zwiększa wielkość naszego kredytu. Większe kredyty zawsze są ubezpieczane. Jest to potrzebne, aby w razie niespłacania kredytu bank nie był stratny. Za takie ubezpieczenie też trzeba zapłacić dodatkowe pieniądze. Przed wyborem kredytu powinniśmy również zapoznać się z ogólnymi warunkami jakie daje nam nasz kredytodawca. Po podpisaniu kredytu możemy z niego zrezygnować w czasie do dziesięciu dni. Po rezygnacji trzeba zwrócić pożyczone pieniądze. W umowach zawarte są również koszta jakie będziemy musieli ponieść za zerwanie umowy. Nie we wszystkich bankach będzie taka kara, ale z pewnością w większości. Sporządzając dla nas umowę bank traci czas i tym samym chce za zerwanie jakąś rekompensatę. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę i brać kredyt, tylko gdy naprawdę jest nam on potrzebny. Trzeba być w pełni zdecydowanym, wiedzieć jak wygląda samo wzięcie kredytu, jakie są kary za zerwanie umowy, jaka jest prowizja naliczana za bank, a także jakie inne koszta związane są z wzięciem kredytu.