kredycik.net

Blog finansowy

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - kredyty gotówkowe

Kanał wpisów - Kanał komentarzy

czwartek, październik 22 2015

Korzystny kredyt gotówkowy

euro-967100_640.jpg Kredyt gotówkowy należy do najpopularniejszych kredytów gotówkowych i produktów bankowych w ogóle. Jest to kredyt, który może być przeznaczony na praktycznie dowolny cel konsumpcyjny. Za jego pomocą można więc zrealizować zarówno wydatek związany z zakupem wyposażenia do mieszkania, jak i związany ze sfinansowaniem wakacyjnego wyjazdu oraz wiele innych. Nie powinien więc dziwić fakt, że ten rodzaj kredytu cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem. Bardzo szeroka jest również oferta banków oferujących taki kredyt, gdyż oferuje go praktycznie każdy bank. Aby pomóc sobie w znalezieniu i wyborze oferty najkorzystniejszej, warto posłużyć się rozwiązaniem, jakim są internetowe porównywarki kredytów, dzięki którym możliwy będzie wstępny wybór i wyselekcjonowanie najlepszych ofert. Wejdź na tę stronę po najlepsze pożyczki gotówkowe w sieci.

Kontynuuj czytanie...

czwartek, luty 12 2015

Kredyt gotówkowy na samochód

Przeważająca część klientów nabywających samochody do celów prywatnych lub służbowych, finansuje taki zakup z kredytu. Statystycznie osiem na dziesięć zakupów samochodów używanych przekraczających wartość 5 tys. złotych kredytowanych jest przez banki. Nie wspominając już o zakupie nowego auta z salonu lub chociażby atrakcyjnego, np. 2-letniego auta z drugiej ręki. Tutaj dostańsiesz najtańszy kredyt gotówkowy 2015 - wejdź i przekonaj się sam, że kredyt wcale nie musi być drogi.

W takich okolicznościach, banki prześcigają się w ofertach dla osób zmotoryzowanych, zapewniając nie tylko źródło finansowania, ale także i usługę doradczą, związaną przede wszystkim z ubezpieczeniem nowego pojazdu oraz podpowiedziami dotyczącymi formalności podczas rejestracji auta.

Podstawowym kryterium jeśli chodzi o przyznanie kredytu na samochód będzie oczywiście zdolność kredytowa. W pierwszej kolejności bank prześwietli zarobki potencjalnego właściciela nowego pojazdu, a jeśli te będą zadowalające, wówczas nastąpi sprawdzenie historii kredytowej. Brak zastrzeżeń w tej materii z pewnością uruchomi procedurę związaną z przelaniem pieniędzy na konto pożyczkobiorcy. Warto pamiętać, iż kredyt samochodowy wiąże się z dodatkowym obciążeniem, jakiego nie posiada zwykły, klasyczny kredyt gotówkowy. Chodzi tu o fakt, iż do momentu spłaty kredytu bank będzie widniał dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel (szczególnie jeśli kredytobiorcą jest przedsiębiorca a auto ma służyć do celów służbowych), dodatkowo co roku klient będzie zobowiązany do terminowego wykupienia polisy AC i OC i przedłożenia dokumentu kredytodawcy. W innym przypadku bank sam wykupi polisę i obciąży kredytobiorcę wysokim kosztem tej polisy. Stanie się tak nawet w sytuacji, gdy pożyczkobiorca wykupi polisę ale nie dostarczy jej na czas do banku, wówczas w życie wejdzie druga polisa, która obciąży kieszeń klienta banku.

W czasie trwania okresu kredytowania współwłaściciel pojazdu nie będzie mógł samochodu odsprzedać, gdyż to właśnie auto jest zabezpieczeniem interesów banku. Jedyną możliwością pozbycia się samochodu przed dobiegnięciem terminu kredytowania jest możliwość szybszej spłaty całkowitej kwoty. Większość banków niestety dokłada jeszcze opłatę za uruchomienie procedury wcześniejszej spłaty, która zwykle opiewa na ok. 2 – 3 % od kwoty zadłużenia, która pozostała jeszcze do spłaty.