kredycik.net

Blog finansowy

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

Tag - kredyt gotówkowy

Kanał wpisów - Kanał komentarzy

piątek, listopad 10 2017

Czy warto zaufać firmom pożyczkowym?

Zaufanie do firm pożyczkowych do bardzo elastyczne zagadnienie. Warto się zastanowić pod jakimi warunkami warto nawiązać współpracę z firmami pożyczkowymi i czy kredyt gotówkowy nie zaszkodzi podczas funkcjonowania budżetu gospodarstwa domowego.

Budowanie zaufania do firm pożyczkowych

Firmy pożyczkowe przeszły przez ostatnie lata pozytywną ewolucję, szczególnie pod względem prawnym. Wszystkie instytucje kredytowe muszą posługiwać się normami ustawy o kredycie konsumenckim, a także innymi wytycznymi prawnymi dotyczącymi, np. zastosowania klauzul niedozwolonych.

Kontynuuj czytanie...

piątek, kwiecień 24 2015

Kredyt gotówkowy – środki pieniężne, korzystne warunki

Choć w naszym życiu pieniądze nie są sprawą najważniejszą, to są one środkiem do realizacji wielu naszych bieżących potrzeb czy marzeń. Nie zawsze jednak dysponujemy odpowiednią sumą środków, ani też nie jesteśmy ich w stanie uzbierać na określony czas. Pomocą w takim przypadku może być jednak pożyczenie pieniędzy, które może odbywać się w różnej formie, a jedną z nich jest kredyt gotówkowy zaciągany w banku. Kredyt taki co prawda kosztuje, gdyż do spłacanej kwoty musimy jeszcze doliczyć koszty odsetek, ewentualnie innych opłat, ale w wielu przypadkach są to koszty warte poniesienia, gdyż w zamian za nie otrzymujemy możliwość zrealizowania naszych planów, czy pilnych potrzeb niemal od razu. Wejdź tutaj po najkorzystniejszy kredyt gotówkowy na www.kredytomania.eu - aktualne rankingi.

Jakie warunki kredytu?

Oferta jeśli chodzi o kredyty gotówkowe jest niezwykle szeroka, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że wiele z licznie działających na rynku banków oferuje nawet po kilka opcji takiego kredytu. Aby coś z tej oferty wybrać, trzeba wiedzieć, czym się kierować. Do najważniejszych spraw w tym względzie należy z pewnością kwestia kosztów kredytu, a na nie wpływa wysokość oprocentowania oraz wysokość ewentualnych opłat prowizyjnych. Kolejna sprawa to kwestia rodzaju oprocentowania, która też może wpływać na ostateczne koszty kredytu. Generalnie mamy do wyboru dwa rodzaje oprocentowania, a mianowicie stale oraz zmienne. Oprocentowanie stale, jak nazwa wskazuje będzie miało jednakowa wartość przez cały okres spłaty, niezależnie od tego, jak będą się kształtować zmiany wysokości stóp procentowych. Z kolei oprocentowanie zmienne wręcz przeciwnie. Może to mieć dla kredytobiorcy pozytywne, albo negatywne skutki. Jeśli bowiem stopy procentowe wzrosną, wzrośnie tez oprocentowanie, a co za tym idzie koszty kredytu. Z kolei spadek wartości stóp procentowych spowoduje, że kredyt będzie tańszy.

Jak wygląda spłata?

To, jak będą wyglądały warunki spłaty może wpływać nie tyle na ostateczne koszty kredytu, co na ich rozłożenie, a to zaś będzie skutkowało mniejsza lub większą uciążliwością spłaty. Znaczenie ma tu przede wszystkim ilość oraz wysokość miesięcznych rat. Dla osób, które dysponują mniejszym budżetem miesięcznym lepszym rozwiązaniem będzie raczej większa ilość, ale mniejszych rat. Innym rozwiązaniem są z kolei raty malejące. Wtedy trzeba liczyć się z tym, że kilka pierwszych rat będzie dosyć spore, ale spłaci się przez to dużą część zobowiązania, zaś kolejne raty będą coraz mniejsze. Dzieje się tak, ponieważ odsetki w takim przypadku są naliczane tylko od tego, co zostało jeszcze do spłacenia.

Warunki otrzymania kredytu

Kredyt to pewne zobowiązanie, tym poważniejsze, im większa kwota kredytu. Dlatego też aby go trzymać będziemy m usieli spełnić pewne warunki, czyli ogólnie rzecz biorąc posiadać tzw. zdolność kredytową. Na nią składają się różne czynniki. Przede wszystkim kredytobiorca powinien posiadać odpowiednie dochody, które zagwarantują możliwość spłaty kredytu. Kolejna sprawa, to zabezpieczenie kredytu, zwłaszcza przy większych kwotach. Takim zabezpieczeniem może być na przykład podżyrowanie, czy też ubezpieczenie kredytu. Warto też nie mieć zaległości w spłacie poprzednich zobowiązań kredytowych, ponieważ takie informacje mogą również być istotne dla banku.