kredycik.net

Blog finansowy

Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

czwartek, wrzesień 27 2018

Na co patrzeć biorąc kredyt.

Decydując się na wzięcie kredytu powinniśmy zwracać uwagę na wiele czynników. Kredyt bardzo często jest jedyną szansą, abyśmy mogli spełnić swoje marzenia związane z kupnem samochodu, mieszkania czy też kupić coś innego. Zanim zaciągniemy kredyt na jakąkolwiek kwotę powinniśmy sprawdzić jaka jest roczna stopa oprocentowania, a także jaki będzie całkowity koszt kredytu. Bardzo ważne jest, abyśmy sprawdzili jakie czekają nas opłaty za ubezpieczenie kredytu, a także w jaki sposób możemy ten kredyt zabezpieczyć. Na kredyt wpływa również możliwość wcześniejszego jego spłaty. Koniecznie powinniśmy sprawdzić, czy kredyt nie ma żadnych kosztów ukrytych. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę, czy jest możliwość wydłużenia okresu kredytowania, a także, czy jeśli będzie takowa potrzeba bank wyda nam zaświadczenie, ile jeszcze mamy do spłacenia. ecommerce-2301933_640.jpg

Kontynuuj czytanie...

czwartek, luty 23 2017

BIK i BIG na rynku kredytowym

computer-767784_640.jpg Praktycznie każdy pożyczkodawca przed podpisaniem umowy z kredytobiorcą sprawdza wiarygodność klienta i to w formacie od A do Z. Biuro Informacji Kredytowej oraz Biuro Informacji Gospodarczej to główne podmioty przeznaczone do analizy kredytobiorcy. W jaki sposób funkcjonuje Biuro Informacji Kredytowej oraz Biuro Informacji Gospodarczej i dlaczego korzystanie z takich instytucji gwarantuje większe bezpieczeństwo współpracy pomiędzy kredytodawcami, a kredytobiorcami?

Krótka charakterystyka Biura Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi dane o kredytobiorcach w Polsce. BIK na życzenie udostępnia informacje o zadłużeniu i ogólnie historii kredytowej. To właśnie przez Biuro Informacji Kredytowej banki detaliczne oraz parabanki wiedzą, w jakim stopniu można zaufać pożyczkobiorcy. BIK analizuje właściwie każdy rodzaj zobowiązania, np. kredyty ratalne, karty kredytowe, a nawet poręczenia kredytów. Kiedy spłacasz wszystkie zobowiązania terminowo w Biurze Informacji Kredytowej to po prostu widać. Wiele reklam na rynku mówi o kredytach bez BIK, ale należy traktować takie wiadomości z dużym dystansem. Banki udzielają kredytów bez BIK wyłącznie na specjalnych zasadach, np. po wcześniejszym zabezpieczeniu kredytu konkretnym majątkiem. Nawet parabanki sprawdzają klientów w BIK, chociaż przy nieco gorszej zdolności kredytowej kredyt krótkoterminowy może zostać przydzielony. W trakcie spłat rat kredytu gotówkowego bank przekazuje informacje do BIK. Nigdy nie należy zaciągać zbyt wielu kredytów jednocześnie, a także nie wysyłaj zbyt wielu wniosków o kredyt. To bowiem obniża punktację przy ocenie kredytobiorcy.

Kontynuuj czytanie...